Strona główna Kolekcja kapsli Kapsle na wymianę
O nas Księga gości Nowe kapsle

O NAS

Właśœcicielami prezentowanych na tej stronie kapsli są: Robert (1961), Wojtek (1991) i Maciek (1992) Szyndel. Zbieraniem kapsli zainteresowaliśœmy się latem 1998 roku. Kapsle, które posiadamy w kolekcji przyporządkowujemy do browaru, w którym powstaje zamknięte tym kapslem piwo. Browary ułożone są według krajów, a w poszczególnych krajach alfabetycznie według miejscowoœści. Tak układane kapsle przechowujemy w konstruowanych w tym celu szufladach umieszczanych w szafkach.

Będziemy wdzięczni za pomoc w zidentyfikowaniu tych kapsli, których nie udało się nam rozpoznać i korekty przy błędnym opisie.
Ciągle poszukujemy partnerów do wymiany i jesteśœmy zadowoleni z każdego nowego dla nas kapsla. A oprócz naszej satysfakcji z powiększania zbioru, jest to również sposób na ocalenie fragmentów historii często nieistniejących już browarów.

Jeżeli chcesz zrobić z nami wymianę może znajdziesz coś co potrzebujesz w dziale "wymiana".

Kilkukrotnie mieliśmy okazję do zaprezentowania części naszej kolekcji, przygotowując wystawy na różnego rodzaju imprezach. Między innymi tutaj:

- I Gorzowski Festiwal Piwny - Gorzów Wlkp., wrzesień 2009

- II Gorzowski Festiwal Piwny - Gorzów Wlkp., wrzesień 2010

- III Gorzowski Festiwal Piwny - Gorzów Wlkp., wrzesień 2011

- Lubuskie Kulinaria Regionalne - Gorzów Wlkp., sierpień 2012

- Piwny Szlak -Witnica, maj 2010

- Witnickie Pivovaria - Witnica, czerwiec 2014

- W lipcu i sierpniu 2014 roku pan Władysław Wróblewski zaprosił nas do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Witnicy. Miniwystawa umieszczona została w Galerii "Między Półkami". Informację o wystawie zamieściła na swojej stronie Biblioteka Wojewódzka.


Odwiedzali nas również:

- Telewizja TVP Gorzów Wielkopolski - redaktor Sebastian Górny - fragment filmu "Historia w kuflu zaklęta"- Polskie Radio Zachód - redaktor Izabela Patek - reportaż "Kapsle"

- Gazeta Lubuska - redaktor Jakub Pikulik - artykuł w cyklu "Ludzie i pasje"

Notatkę o naszym hobby zawiera książka Zbigniewa Czarnucha "Posmakuj Witnicy" wydana w roku 2013 z okazji 165-lecia Browaru Witnica.

Latem 2015 roku odwiedził nas red. Marek Zieliński z tygodnika "Takie jest życie!".

W marcu 2016 gościliśmy w Bibliotece Wojewódzkiej w Gorzowie Wlkp. Pani Agnieszka Pospieszna zaproponowała nam zorganizowanie wystawy birofilistycznej. Na trwającej miesiąc prezentacji pokazaliśmy część naszego zbioru etykiet piwnych z Browaru Witnica i ponad 1000 najciekawszych kapsli ze świata.

Z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2016 Browar Witnica zastosował limitowaną serię kapsli z flagami państw-uczestników mistrzostw. A my wymyśliliśmy i wykonaliśmy tablicę, która pokazuje cały przebieg rozgrywek. Po uzgodnieniach z Prezesem Zdzisławem Czyrką, tablica przed rozpoczęciem mistrzostw zamocowana została na ścianie browaru. Każdego wieczoru po zakończonych meczach robiliśmy aktualizację.

Tablica w trakcie budowy.

Na budynku browaru.

Przed rozpoczęciem mistrzostw.

Po zakończeniu UEFA EURO 2016.

Na ostatni weekend sierpnia 2016 roku pan Marcin Warnke z Magnetic Group zaprosił nas do Gdańska na Beer, Food & Wine Festival. Wspólnie z Andrzejem Majsakiem, biroplastykiem z Gorzowa Wlkp. zorganizowaliśmy na festiwalu wystawę kapsli.

Wystawa pod namiotem.

Andrzej Majsak z Robertem i Wojtkiem.

Część naszych kapsli.

Biroplastyka Andrzeja.

Czerwiec 2017 roku. Przyjechała do nas pani Małgorzata Sawoch z TVP3 Gorzów Wielkopolski. Efekt spotkania poniżej.

Koncerty muzyczne, głównie gwiazd rocka (choć nie tylko), to jedno z hobby Wojtka. Przy takiej okazji często udaje się - w różnych ciekawych okolicznościach - spotkać z wykonawcą, porozmawiać, otrzymać autograf na specjalnie przygotowanym plakacie i przekazać coś od nas. Mark Knopfler po koncercie w Krakowie, 10 lipca 2019 roku otrzymał od Wojtka kapslową pamiątkę. Było nam bardzo miło, gdy kilka dni pózniej zobaczyliśmy, że zostało to odnotowane na stronie https://guyfletcher.co.uk/10th-july-2019-krakow/. Stronę prowadzi Guy Fletcher, gitarzysta i klawiszowiec grający razem z Markiem.

Zainteresowanych birofilistyką i naszą kolekcją zapraszamy do siebie. Dane do kontaktu na stronie głównej.(c) 2004 by Marek Mazur. Wszelkie prawa zastrzeżone